kapesní WLAN čtečky EAN a RFID

průmysl | výroba | automotiv

Čtečky připojené na server

Připojení 1 SQL server : N čteček

Připojení 1 SQL server : N čteček

Tento příklad řešení popisuje možnou situaci, kdy na jeden datový server nebo PC je připojeno více čteček. Např. pro sběr dat z výroby, kde každé pracoviště může být vybaveno čtečkou. Data jsou tak online předávaná a zpracovaná v reálném čase bez nutnosti osazovat pracoviště terminálem.

Níže jsou popsané dva kroky pro implementaci čteček v režimu Server.

Krok 1. Služba pro komunikaci se čtečkou

Služba (Service) systému Windows zabezpečuje trvalou komunikaci všech čteček s databázi MS-SQL (V tomto případě není nutné mít spuštěnou uživatelskou aplikaci). Sejmutý kód na čtečce (EAN nebo RFID) volá přímo uloženou proceduru, která získá data z vašeho systému, popřípadě do něj může zapisovat. Výsledek funkce je odeslaný zpět na čtečku. Vzhledem k použité technologii TCP/IP je reakce systému okamžitá.

Je možné použít standardní již hotovou službu (Service) a pouze si upravit SQL uloženou proceduru nebo si vývojáři mohou napsat vlastní. Návody včetně postupů jsou k dispozici. Detail komunikace čtečky eSemafor Lite je zde.

V případě systému Linux je situace snadnější. Zde lze použít Daemon se spouštěním v souboru init. Data jsou ukládaná do MySQL.

Služba pro komunikaci se čtečkou a MS-SQL Server

Krok 2. Příklad procedury v MS-SQL (DEMO)

Příklad níže uvedené procedury volá select (insert, update a pod) pro konrétní získání informací z databáze. Současně může do tabulky uložit právě prováděnou událost (zdroj, časové razítko, žádost, ID čtečky a pod). Voláním dalších funkcí a příkazů SQL lze vybudovat robustní řešení přímo na míru vašich zákazníků. V případě změn není nutné přepisovat službu. Vše se mění pouze v uložených procedurách.

Příklad procedury v MS-SQL (DEMO)

Serverová řešení má nespornou výhodu v jednoduchosti implementace, rychlé reakci na případné změny, opravy popř. dovývoje. Není nutné aktualizovat desítky či stovky stanic. To snižuje cenu řešení a rychlost implementace. Pro jednoduché úlohy je možné jako server používat běžnou stanici vybavenou SQL Serverem.