univerzální čtečka EAN a RFID

pro libovolný výrobní a skladový SW

čtečky připojené na server


Způsob připojení 1 server : N čteček

Tento příklad řešení popisuje možnou situaci, kdy na jeden datový server nebo PC je připojeno 5 ks čteček. Např. pro sběr dat z výroby, kde každé pracoviště může být vybaveno čtečkou eSemafor Lite. Data z výroby jsou tak online předávaná a zpracovaná v reálném čase.

technický popis řešení

Service : Služba (Service) systému Windows zabezpečuje trvalou komunikaci všech čteček s databázi MS-SQL (V tomto případě není nutné mít spuštěnou uživatelskou aplikaci). Sejmutý kód na čtečce (EAN nebo RFID) volá přímo uloženou proceduru, která získá data z vašeho systému, popřípadě do něj může zapisovat. Výsledek funkce je odeslaný zpět na čtečku. Vzhledem k použité technologii TCP/IP je reakce systému okamžitá.

Je možné použít standardní již hotovou službu (Service) a pouze si upravit SQL uloženou proceduru nebo si vývojáři mohou napsat vlastní. Návody včetně postupů jsou k dispozici. Detail komunikace čtečky eSemafor Lite je zde.

Služba pro komunikaci se čtečkou a MS-SQL ServerStored procedure : Příklad níže uvedené procedury volá select (insert, update a pod) pro konrétní získání informací z databáze. Současně může do tabulky uložit právě prováděnou událost (zdroj, časové razítko, žádost, ID čtečky a pod). Voláním dalších funkcí a příkazů SQL lze vybudovat robustní řešení přímo na míru vašich zákazníků. V případě změn není nutné přepisovat službu. Vše se mění pouze v uložených procedurách.

Příklad procedury v MS-SQL (DEMO)Serverová řešení má nespornou výhodu v jednoduchosti implementace, rychlé reakci na případné změny, opravy popř. dovývoje. Není nutné aktualizovat desítky či stovky stanic. To snižuje cenu řešení a rychlost implementace. Pro jednoduché úlohy je možné jako server používat běžnou stanici vybavenou SQL Serverem.

V případě zájmu o technické informace, poradenství, prezentaci nebo schůzku nás kontaktujte.